Ендоскопія — метод діагностики, за допомогою якого лікар може візуально оглянути стан слизової оболонки внутрішнього органу. При цьому в порожнину тіла вводиться мінівідеокамера за допомогою спеціальної трубки, яка передає чітке зображення на екран монітору. Ендоскопія допомагає поставити правильний діагноз при захворюванням органів ШКТ, дихання, сечовивідної, жіночої статевої системи та інших. Методика може бути неінвазивною (без пошкодження мʼяких тканин) або інвазивною (лапароскопія, артроскопія та інші).
За допомогою медичного ендоскопу лікар може детально дослідити стан слизової оболонки порожнистого органу. Загальними показаннями до проведення ендоскопії є наявність наступних симптомів:
Ендоскопію часто застосовують для контролю та оцінки ефективності лікування запальних захворювань ШКТ. Крім того, під час виконання ендоскопічного дослідження є змога взяти біоптат слизової оболонки ушкодженого органу для проведення гістологічного аналізу. За допомогою ендоскопа лікар може вийняти стороннє тіло з органів дихання або ШКТ. Ендоскопія може проводитися також з лікувальною метою, оскільки під час процедури можна провести зупинку внутрішньої кровотечі або вплинути на перебіг виразкової хвороби.
Для проведення процедури ендоскопії пацієнт має перебувати в ясній свідомості та мати задовільні показники загального здоров’я. Протипоказаннями до такого методу обстеження є:
Наявність протипоказань визначається лікарем після проведення комплексного обстеження стану здоров’я пацієнта.
Специфічна підготовка до ендоскопічного дослідження залежить від його виду. В будь- якому випадку, орган (куди вводять ендоскоп) повинен бути порожнім для детальної візуалізації його внутрішньої стінки. Саме для цього перед ендоскопією необхідно провести наступні маніпуляції:
Залежно від органу, який буде досліджуватися, ендоскопія поділяється на такі види:
Не інвазивна
Інвазивна
Ендоскопія є дуже інформативним методом діагностики. За допомогою цієї процедури часто виявляють рак на початкових стадіях та інші захворювання, які розвиваються безсимптомно. Перед ендоскопією лікар клініки «MedHealth» проводить попередній огляд пацієнта, визначає наявність показань та протипоказань до даного методу дослідження, пояснює важливість проведення процедури. Клініка «MedHealth» в Білій Церкві оснащена новітніми ендоскопами європейського рівня, які дають максимально чітке зображення та дозволяють поставити точний діагноз. Крім того, наші досвідчені спеціалісти забезпечать проведення процедури максимально швидко, комфортно та безболісно. З метою уникнення неприємних відчуттів кожному пацієнту буде запропонована анестезія (загальне знеболення чи медикаментозний сон за бажанням пацієнта).
Після неінвазивної ендоскопії пацієнт не потребує специфічного періоду відновлення. Уже після процедури людина може спокійно повернутися до звичного способу життя. Протягом декількох днів після діагностики пацієнт може відчувати певні симптоми, які є нормою і не потребують лікування:
Якщо ендоскопія проводилась під наркозом, пацієнт перебуває під наглядом фахівців до закінчення дії анестетику. Після неінвазивної процедури пацієнт не потребує відновлення, але він може знаходитись певний час в комфортній палаті клініки під наглядом медперсоналу. У такому випадку за кілька годин людина може повернутися до звичного життя. Після проведення лапароскопії або артроскопії лікарі надають рекомендації з приводу догляду за ранами. При цьому також необхідно дотримуватися щадної дієти та уникати фізичних навантажень.
Не займайтеся самолікуванням – потурбуйся про своє здоров’я. При виникненні перших тривожних симптомів зверніться за кваліфікованою допомогою до гастроентерологів медичного центру MedHealth у Білій Церкві:
+38 (050) 053 07 08
+38 (098) 053 07 08
+38 (073) 053 07 08
Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор: