Правильний прикус та рівні зуби – це основа вашого здоровʼя. І справа не лише в гарній посмішці. Правильне положення зубів та щелеп впливає на дихальну систему, жування, вимову, зовнішність тощо. В клініці MedHealth лікарі-ортодонти можуть запропонувати брекет-систему для корекції деяких ортодонтичних проблем. Розкажемо детально про види та особливості встановлення брекетів, показання та протипоказання до цих ортодонтичних конструкцій.
Брекети або брекет-система – це ортодонтична конструкція, що складається з металевих чи керамічних зажимів (брекетів), які прикріплюються до зубів, та дроту, який їх з’єднує. Вони використовуються для корекції позиції зубів та вирішення аномалій прикусу.
Переваги брекетів:
Таким чином, обираючи брекети, пацієнт отримує найефективніший та безпечний метод корекції позиції зубів та прикусу, що гарантує якість та стабільність результату в майбутньому.
Ціна брекетів залежить від матеріалу конструкції та виду системи. Так вестибулярні металеві брекети коштують від 8500 грн, керамічні від 11500 грн, сапфірові від 14000 грн, а комбіновані від 10000 грн. Лінгвальні брекети коштують від 30000 грн. Всі ціни подано за одну щелепу. Також у ціну не враховано санацію ротової порожнини та професійну гігієну.
Всі брекети можна поділити на дві великі категорії: вестибулярні та лінгвальні. Вестибулярні брекет-системи встановлюються на вестибулярній поверхні зубів, тобто на зовнішній. Вони є найрозповсюдженішими, до них легко адаптуватись.
Лінгвальні брекети встановлюються на внутрішній поверхні. Вони будуть майже непомітними під час користування. Але лінгвальні брекети можуть впливати на дикцію, особливо під час звикання до брекетів.
Завдяки брекетам можна розвʼязати такі задачі:
До речі, в деяких дослідженнях проводиться взаємозвʼязок між синдромом дефіциту уваги та гіперактивності у дітей та патологіями прикусу. Можна стверджувати, що брекет-системи, це один із способів покращити життя собі та своїй дитині.
Це класична система, перевірена часом. Вони добре помітні на зубах, але в деяких країнах саме металеві брекети вважаються модним аксесуаром, тому багато людей обирають саме їх. Металеві брекети бувають лігатурні та безлігатурні.
Лігатурні вважаються найбюджетнішим варіантом. До пазів дуга кріпиться спеціальними лігатурами, які необхідно замінювати раз на місяць. Лігатури можуть стати вашою особливістю, адже ви можете обрати будь-який колір щоразу при їх заміні.
Безлігатурні (інша назва саморегулюючі) відрізняються тим, що дуга закріплюється в пазах завдяки спеціальним замкам. Тому дугу легко замінити, а відвідувати лікаря можна набагато рідше (раз у 2-3 місяці). Часто використовуються в складних випадках.
Схожі на металеві, крім матеріалу виконання: зажими виготовляються з кераміки, та майже непомітні на зубах. Вважаються найкращим варіантом, якщо для вас важливо, щоб брекети були непомітні для інших. Як і металеві, керамічні брекети можуть бути лігатурними та саморегулюючими.
Ще один естетичний варіант брекет-систем, який відрізняється від керамічних брекетів більшою прозорістю зажимів. Під час використання можуть змінювати відтінок за рахунок вживання високопігментованих страв та напоїв (кава, чай, вино тощо).
Вид системи, в яких використовується пластик. Часто призначаються при короткостроковому лікуванні.
Один з різновидів металевих конструкцій. Зазвичай використовуються у тих пацієнтів, які мають алергію на інші матеріали.
Це один з варіантів брекет-системи, коли на верхній щелепі встановлюються керамічні або сапфірові брекети, а на нижній – металеві. Таким чином можна досягти балансу у вартості брекетів, їх ефективності та естетичності під час використання.
В клініці MedHealth перш ніж поставити брекети необхідно пройти консультацію лікаря-ортодонта. Лікар проводить заміри, виготовляє індивідуальні моделі верхньої та нижньої щелеп, складає план лікування та (за потреби) направляє пацієнта на санацію ротової порожнини (лікування карієсу та його ускладнень). Також може бути рекомендована професійна гігієна ротової порожнини для видалення нальоту.
Призначається день фіксації брекетів в ротовій порожнині та активація ортодонтичної конструкції. Кожний брекет кріпиться на зубі завдяки спеціальному клею. Це абсолютно безпечно: клей та власне брекети не псують зуби, не провокують розвиток карієсу.
Після того, як лікування пройдено, лікар-ортодонт знімає брекет-систему та призначає метод закріплення результату (це може бути капа або ретейнер, або комбінація цих методів ретенції). Під час ретенції рекомендовано регулярно відвідувати лікаря-стоматолога для перевірки ретенційної конструкції.
Під час всього лікування та періоду ретенції рекомендуємо проводити професійну гігієну порожнини рота для того, щоб не накопичувався наліт на зубах та в міжзубних проміжках.
Брекет-системи використовуються для корекції прикусу та розташування зубів у зубній дузі. Показано лікування як у дітей, підлітків, так і у дорослих. Інколи брекет-системи являються лише першим етапом для повернення здорової посмішки. Далі лікарі можуть рекомендувати встановлення імплантатів, естетичну реставрацію, протезування тощо.
Показання для встановлення брекетів:
Протипоказання до встановлення брекет-системи:
Остаточне рішення щодо встановлення брекетів приймає лікар-ортодонт разом з пацієнтом.
В медичному центрі MedHealth ми пропонуємо тільки якісне лікування своїм пацієнтам:
Медичний центр MedHealth чекає на вас! Записатись на консультацію та встановлення брекетів у Білій Церкві можна по номерам телефону, вказаним на сайті.
Брекет-системи | Ціна, грн |
---|---|
Металеві брекети | 16000 грн. |
Металеві самолігуючі брекети | 21000 грн. |
Керамічні брекети | 20000 грн. |
Керамічні самолігуючі брекети | 25000 грн. |
Сапфірові брекети | 20000 грн. |
Сапфірові самолігуючі брекети | 30000 грн. |
Комбіновані брекети | 18000 грн. |
Лінгвальні брекети | 50000 грн. |
Лікувати зуби можна безболісно та комфортно – запишіться до стоматолога у Білій Церкві у медичний центр MedHealth:
+38 (050) 053 07 08
+38 (098) 053 07 08
+38 (073) 053 07 08
Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор: