У період вагітності імунна система жінки піддається додатковому навантаженню, а тому слабшає. На фоні цього майбутня мама стає більш схильною до простудних та інших захворювань. Тож аби уникнути ускладнень вагітності, важливо стежити за станом свого здоров’я, зміцнювати імунітет та проводити профілактику хвороб.
Що потрібно робити, а від чого відмовитися? Які захворювання несуть небезпеку для дитини і як їх уникнути? Ці питання ми обговорили з лікарем-гінекологом нашого медичного центру MedHealth Юлією Петрівною Щербиною.
До даного питання потрібно підходити комплексно. – наголошує спеціаліст. – Окрім медикаментозної корекції існують природні методи підвищення імунітету, а саме: модифікація способу життя – правильне харчування, фізична активність, здоровий сон, увага до особистої гігієни.
Здоровий сон та душевний спокій
Вагітній жінці вкрай необхідний здоровий сон. Спати потрібно мінімум 8 годин на добу, а також не забувати про денний відпочинок. Також важливо уникати стресу та нервового перенапруження, які вкрай небажані для майбутніх мам!
Харчування
Раціон харчування має бути здоровим! Ключовими компонентами здорового харчування вагітних є: нормальна прибавка ваги, різноманітність раціону, додатковий прийом необхідних вітамінів та мікроелементів, відмова від алкоголю, нікотину чи інших наркотичних речовин.
У меню вагітних мають бути фрукти, овочі, зернові продукти, продукти, багаті на білок, молочні продукти, які пройшли пастеризацію. Дуже корисними будуть зелені продукти – шпинат, зелень, броколі, зелені бобові та ін. Хоча б раз на тиждень рекомендується вживання риби (не більше 3 порцій жирної риби в тиждень), адже Омега-3 позитивним чином впливає на здоров’я судин, серця, волосся, нігтів та шкіри. Каву вагітним – можна, але не більше 1-2 чашок в день.
Що ж до заборонених продуктів харчування, фахівці радять відмовитися від трансжирів, продуктів з барвниками, цукром, консервантами тощо. Не рекомендується вживання деяких морепродуктів (креветки, мідії, восьминіг) і таких видів риб, як акула і тунець, адже ці продукти накопичують ртуть в організмі, а високий рівень ртуті може негативно вплинути на розвиток мозку та нервової системи плода.
Фізична активність
Вагітність – це не хвороба, і фізична активність буде лише корисною для здоров’я майбутньої мами, – зазначає лікар-гінеколог Юлія Щербина. – Звісно, ми говоримо про вагітність з нормальним перебігом без медичних протипоказань. Фізична активність допоможе вам зменшити біль в спині, знизити ризик гестаційного діабету, ожиріння та надмірної ваги та швидше відновитись після пологів. Потрібно обирати активність з найменшим ризиком травматизації, такі як швидка ходьба, плавання, велотренажер, модифікована йога і пілатес-йога (зменшує стрес, покращує гнучкість, тренує дихання). Також важливо пити достатню кількість рідини, на пізніх термінах вагітності використовувати бандаж для підтримки живота, не носити тісну білизну. Але варто узгодити зі своїм гінекологом, чи показані вам фізичні навантаження. Категорично заборонені види спорту, де можливий контакт з предметом (той же м’яч може потрапити в живіт) або є ризик падінь (гімнастика, серфінг, лижний спорт та ін.).
ГРВІ та грип під час вагітності
Важко уявити вагітність 9 місяців, і за цей час жодного разу не перехворіти на ГРВІ. ГРВІ у вагітних жінок може ускладнюватися, тому вас має насторожити температура 38-38,5, більше 3-5 днів з незміненим загальним станом. В будь-якому разі варто показатись лікареві. Варто пам’ятати, що вірус грипу особливо агресивний для вагітних, та може призвести до передчасних пологів, самовільного викидню, затримки внутрішньоутробного розвитку, а іноді й навіть до гибелі плода. Для вірусу характерний короткий інкубаційний період, швидконаростаюча температура, головний біль, світлобоязнь, біль в м’язах та суглобах, підвищена пітливість. Але остаточний діагноз грипу може підтвердити ПЛР чи експрес-тест. Найефективнішим методом профілактики є вакцинація від грипу. Для вагітних використовують розщеплені чи субодиничні вакцини, які не мають живих вірусів і не можуть викликати грип. Вакцинація під час вагітності від грипу абсолютно безпечна і є ефективною в будь-якому триместрі.
Також з метою профілактики потрібно уникати відвідувань місць з великою концентрацією людей, по можливості не користуватися громадським транспортом, регулярно провітрювати приміщення, уникати контактів з хворими людьми.
Візьміть до уваги рекомендації лікаря-гінеколога нашого центру, і ваша імунна система віддячить вам за це!
Центр MedHealth у Білій Церкві пропонує великий спектр послуг, зокрема ведення вагітності. Тут працює сучасна лабораторія, де можна зробити всі необхідні аналізи для майбутніх мам. За кваліфікованою допомогою звертайтеся до гінекологів медичного центру MedHealth, що за адресою: б-р Олександрійський, 169.
Телефонуйте за номерами
+38 (050) 053 07 08
+38 (098) 053 07 08
+38 (073) 053 07 08
Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор: