Молочниця: лікуємо аномалії вагінальних виділень!

Медичний центр MedHealth у Білій Церкві Новини Статті по Гінекології Молочниця: лікуємо аномалії вагінальних виділень!
Молочниця: лікуємо аномалії вагінальних виділень! - Фото 4

Аномальні вагінальні виділення – з такою проблемою до гінекологів жінки звертаються чи не найчастіше. Найбільш поширеними аномаліями вважається вульвовагінальний кандидоз (молочниця), бактеріальний вагіноз, аеробний вагініт та трихомоніаз. Не дивлячись на те, що симптоми даних інфекцій є схожими, причини можуть бути зовсім різними, адже деякі з них нерідко асоціюються з інфекціями, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, гонорея, трихомонади та ін.), які, в свою чергу, є тригером для розвитку запальних захворювань органів малого тазу, післяопераційних ускладнень і патології вагітності. Саме тому аномальні маткові виділення потребують лабораторного обстеження та амбулаторної оцінки спеціаліста. На цьому наголошує лікар-гінеколог нашого медичного центру MedHealth Юлія Петрівна Щербина.

Які симптоми аномальних маткових виділень?

У випадку вульвовагінального кандидозу, або, як в народі прийнято казати «молочниці», жінка, як правило скаржиться на біль/свербіж в ділянці піхви, набряк та сироподібні комкуваті виділення з кислуватим запахом іноді у невеликій кількості, а то і відсутні зовсім. При аеробному вагініті будуть яскраво виражені ознаки запалення, печіння, поколювання, диспареунія, виділення від жовтуватого до зеленуватого кольору з неприємним запахом. Бактеріальний вагіноз супроводжується характерним «рибним» запахом виділень, що у вигляді тонкого біло-сірого нальоту осідає на стінках піхви. Трихомоніаз характеризується вираженим подразненням, свербежем, виділеннями з неприємним запахом пінистого характеру. Виділення з піхви з такими ознаками та симптомами не є нормальним явищем і повинні бути оцінені лікарем. Часто рецидивуючі АВВ можуть бути ознакою того, що жінці варто обстежитися на інфекції, що передаються статевим шляхом, які не завжди є симптоматичними.

Чи буває молочниця у чоловіків? Чи передається статевим шляхом?

Кандида є умовнопатогенним збудником та частиною нормальної мікрофлори піхви здорової жінки. Якщо імунна система слабшає під впливом факторів ризику у обох партнерів, вагінальний кандидоз може проявитись і у партнера, для якого кандида не є частиною флори. Він може бути, як і носієм, так і мати характерну клінічну картину, описану вище, тоді варто пройти лікування обом партнерам.

Це правда, що молочниця є в усіх жінок?

Так, кандида входить до складу нормальної мікрофлори піхви кожної жінки. Але умови та спосіб життя відіграють вагому роль у частоті рецидивів виникнення даного захворювання. Зловживання засобами для інтимного догляду, носіння тісного одягу та синтетичної білизни, відвідування басейну без дотримання правил гігієни, нещодавнє використання антибіотиків, надмірна вага, спринцювання в домашніх умовах та ін. є факторами ризику розвитку АВВ.

А як синтетична білизна впливає на виникнення аномальних виділень?

Білизна, виготовлена на основі синтетичного матеріалу, створює парниковий ефект для піхви та її нормальної мікрофлори. Коли створюється парниковий ефект, ми пітніємо, а піт – це ідеальне середовище для розмноження бактерій, у даному випадку – дріжджових грибів. На відміну синтетичної, бавовняна білизна дає шкірі дихати, а тому значно знижує шанси виникнення АВВ.

А як щодо басейну?

Важлива гігієна відвідування басейну, тут ми говоримо про заміну вологої купальної білизни на чисту суху, прийом душу до та після басейну. Варто пам’ятати, що різка зміна температурного режиму (басейн-засмага під палючим сонцем-басейн) також стрес для організму, що може провокувати цистит та вагініти. Саме перебування в басейні не провокує захворювання, а ось перебування в мокрому купальнику навіть дуже, тому що тепле вологе середовище, тісна білизна і повільна циркуляція повітря в ділянці вульви та вагіни – найбільш сприятливі умови для розвитку тієї ж молочниці.

Нерідко молочниця у жінок виникає під час вагітності. З чим це пов’язано?

Під час вагітності імунна система жінки ослаблена, саме тому підвищується ризик захворіти. Це стосується як звичайної застуди, нежиті, так і молочниці в тому числі.

Чи обов’язково потрібно обстежуватися?

Обстеження необхідні, щоб віддиференціювати одне захворювання від іншого, адже клініка може бути стерта або ж відсутня. Фізикальний огляд і мікроскопія вагінальних виділень є точним способом визначення причини АВВ. Доречно провести вагінальну рН-метрію. Зазвичай бактеріальний вагіноз і трихомоніаз мають незначні коливання рН, аеробний вагініт – високе значення, а кандидозний вагініт – знижений рівень.

Яке призначається лікування?

Правильно підібране лікування залежить від збудника захворювання, а також модифікації способу життя. Своєчасне виявлення та діагностика дасть змогу призначити правильне лікування, а також визначити причини рецидивів, які нерідко виникають на фоні інших захворювань ОМТ. В будь-якому випадку жінці потрібно звернути до лікаря-гінеколога та пройти медичне обстеження. Важливо дбати про своє жіноче здоров’я завжди, адже своєчасна профілактика зберігає здоров’я, а іноді рятує життя.

Наш центр MedHealth пропонує оптимальний і доступний комплекс для діагностики причин аномальних маткових виділень. Тут працює сучасна лабораторія, де можна зробити всі необхідні аналізи (бакпосів виділень з піхви, цитологія, мазок на мікрофлору та ін.)

Всі послуги можна отримати, не виходячи з кабінету гінеколога.

За кваліфікованою допомогою звертайтеся до гінекологів медичного центру MedHealth у Білій Церкві, що за адресою: б-р Олександрійський, 169

Телефонуйте за номерами

+38 (050) 053 07 08

+38 (098) 053 07 08

+38 (073) 053 07 08

Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор:

    Запитати та записатися на прийом