Ультразвукова діагностика – один з методів неінвазивних досліджень, який використовують для оцінювання стану здоров’я й діагностування широкого спектра захворювань. Високий рівень інформативності в поєднанні з відповідним рівнем безпеки роблять метод одним з провідних в перинатальній діагностиці. УЗД при вагітності використовують для оцінювання стану й розвитку плода, як метод спостереження за станом здоров’я матері та дитини.
Проводити дослідження можна починаючи з ранніх етапів розвитку ембріона, зокрема, метод використовують для підтвердження або спростування запліднення, якщо інші тести дають неоднозначний результат. Ультразвук візуалізує органи малого таза, дає змогу визначити кількість ембріонів, уточнити строки, виходячи з розмірів плідного яйця, виявити випадки позаматкової вагітності, інші можливі порушення.
УЗД вагітним проводять, використовуючи два способи: трансвагінальний та трансабдомінальний. Перший метод використовують на ранніх строках, зокрема, якщо виникає необхідність в підтверджені вагітності. Датчик підводиться до матки через піхву. В такий спосіб лікар може не лише визначити запліднення (отримати точні дані можна вже за тиждень після затримки менструацій), але й детально оглянути органи малого таза.
На більш пізніх термінах, починаючи з 10 тижня, використовують трансабдомінальний спосіб: сканування ділянки проводять через передню черевну стінку.
Планові УЗД вагітності є частиною протоколу, якими керуються акушери-гінекологи. Планові дослідження проводять два або три рази:
В першому триместрі лікар призначає скринінг на 11-13 тижні. Встановлюють точний термін розвитку плоду, будову тіла й рухливу активність, його розміри й частоту серцевих скорочень. Також досліджується будова, тонус матки. Візуалізація допомагає виявити патологічні зміни, в поєднанні з біохімічними маркерами надає лікарю інформацію про загрози переривання.
В другому триместрі дослідження проводять на 19-21 тижні. В цей період фахівець оцінює анатомічні особливості розвитку: відповідність розмірів плода терміну вагітності, ступінь розвитку внутрішніх органів. Під час скринінгу можуть бути виявлені патології внутрішніх органів, вроджені розлади, затримки розвитку. Також лікар оцінює розмір та розташування плаценти, ступінь її зрілості, кількість навколоплідних вод, судини пуповини та низку інших показників. Під час другого скринінгу фахівець може визначити стать дитини. Якщо вагітність протікає без ускладнень, а дослідження не виявило відхилень від норми, воно може бути останнім перед пологами.
В третьому триместрі моніторинг проводять в рамках комплексної підготовки до пологів. Виконують дослідження на строках 30-34 тижні. Оцінюється передлежання плоду, його розміри, вага, наявність обвиття пуповиною, локалізація й структура плаценти, стан матки, родових шляхів.
При наявності показань можуть призначатися не лише класичні скринінги, але й більш детальні дослідження: ЕХО-КГ та ультразвукова доплерографія. ЕХО-КГ проводять починаючи з 20 тижня, метод дає змогу дослідити роботу серця дитини, виявити можливі вроджені пороки. Доплерографія проводиться в третьому триместрі, з його допомогою проводять оцінювання кровообігу в маткових артеріях, пуповині, для виявлення патологій плаценти, оцінювання кількості кисню, можливої гіпоксії плода.
Планове УЗД при вагітності проводять двічі або тричі, у випадку, якщо виявлені відхилення від норми, лікар може призначати додаткові скринінги для моніторингу, оцінювання ситуації. Серед причин позапланового візиту до лікаря УЗД-діагностики можуть бути:
кров’янисті виділення з піхви;
біль в животі, що тягне чи схожий на перейми;
зміна характеру рухів плода;
початок родової діяльності раніше за встановлений термін;
низьке розташування плаценти, укорочена шийка матки, багато або маловоддя.
УЗД плоду відноситься до безпечних для матері та дитини видів досліджень, кількість скринінгів, що виконуються за час виношування плоду призначає лікар, керуючись конкретною ситуацією й показаннями. Також пройти додаткове дослідження можна за власної ініціативи, здебільшого майбутні батьки приймають таке рішення аби побачити свою дитину.
Скрінінг УЗД при вагітності може проводитися в кількох режимах. Стандартом є формування двовимірного чорно-білого зображення, яке дає лікарю достатньо інформації для визначення стану дитини й матері. Більш детальне зображення та додаткову інформацію надають зображення в форматі 3D та 4D. Тривимірне зображення об’ємне, статичне, кольорове. Чотиривимірна проєкція дає змогу також побачити дитину в русі в режимі реального часу. Для отримання медичних даних здебільшого достатньо двовимірної проєкції, об’ємні зображення дають змогу майбутнім батькам краще роздивитися свою дитину.
Пройти УЗД для визначення вагітності, планові та позапланові дослідження майбутнім мамам пропонують в розташованому в Білій Церкві медичному центрі MedHealth. В клініці працюють досвідчені лікарі, використовується сучасне обладнання, апарати УЗД з чутливими 3D і 4D датчиками. Професійне обладнання та підхід забезпечують високу точність, інформативність дослідження, комфорт для пацієнтки на всіх етапах — від вибору лікаря, який буде виконувати дослідження до проходження самої процедури.
На сторінці клініки можна ознайомитися з програмами ведення вагітності, впровадженими в медичному закладі, запропонованими послугами ультразвукової діагностики, лікарями, їхнім досвідом роботи. На сайті вказані ціни, розміщена контактна інформація, електронна форма для запису.
+38 (050) 053 07 08
+38 (098) 053 07 08
+38 (073) 053 07 08
Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор: