Серцево-судинні захворювання відносяться до найбільш поширених причин смертності, зокрема, передчасної. Профілактика таких хвороб допомагає значно продовжити життя, покращити його якість, вона полягає у веденні здорового способу життя (правильне харчування помірні фізичні навантаження, відмова від шкідливих звичок) і регулярному контролі стану здоров’я. Контроль стану серцево-судинної системи необхідний не лише після виявлення захворювань чи появи симптомів негараздів, але й на регулярній основі. Своєчасне виявлення змін в роботі дає змогу взяти ситуацію під контроль й запобігти серйозним порушенням.
До методів діагностування й контролю, які надають лікарю всю необхідну інформацію і водночас не шкідливі для пацієнта, належить УЗД серця. Діагностичний метод поєднує інформативність і універсальність, може застосовуватися для пацієнтів усіх вікових груп, включно з новонародженими.
Вартість УЗД серця помірна, метод відноситься до найбільш доступних способів діагностики, водночас його застосування допомагає оцінити ключові показники роботи серцевого м'яза, виявити функціональні, морфологічні зміни. Завдяки діагностиці лікар отримує інформацію про:
розміри камер;
товщину стінок органу;
стан міокарда, інших оболонок;
особливості будови й роботи клапанів;
наявність ексудату (рідини що накопичується в тканині внаслідок запальних процесів) в навколосерцевій сумці.
Метод характеризується високою інформативністю, надає необхідні дані для встановлення діагнозу, призначення терапії. Для пацієнтів проведення УЗД характеризується безпекою, безболісністю, переважно не вимагає попередньої підготовки.
УЗД судин серця може призначатися різним категоріям пацієнтів, зокрема дітям раннього віку. Для оцінювання стану здоров’я в цілому, дослідження проводять щорічно. За наявності схильності до серцево-судинних захворювань, інфаркту міокарда чи вроджених патологій в анамнезі дослідження проводять що 6 місяців.
Звернутися до лікаря, пройти ультразвукове дослідження необхідно за появи таких симптомів:
болі в області серця, порушення ритму;
задишка, періодичні запаморочення;
виявлені зміни на електрокардіограмі для уточнення їхньої природи;
визначення серцевих шумів при вислуховуванні;
стрибки артеріального тиску;
наявність ознак, характерних для серцевої недостатності.
Окрім кардіолога проведення дослідження може призначати терапевт, флеболог, гінеколог, уролог, інші медичні фахівці.
Зробити УЗД серця необхідно за наявності підозри на вроджені пороки та набуті захворювання. Дослідження допомагає оцінити структуру й функції органу, візуалізувати його відділення, дослідити кровообіг. Фахівці застосовують кілька видів дослідження, залежно від завдань діагностики:
трансторакальна ехокардіографія: належить до стандартних методик, проводиться через передню грудну стінку;
черезстравохідне: датчик вводять через стравохід для наближення до серця, методику використовують для оцінювання вроджених дефектів та пороків у дорослих пацієнтів;
ехокардіографія в поєднанні з доплерографією: надає додаткову інформацію про напрямок, швидкість кровообігу;
стрес-ехокардіографія, що супроводжується фізичним навантаженням: проводять в умовах фізичного навантаження пацієнта чи з використанням медичних препаратів, що імітують реакцію організму на таке навантаження, призначається вибірково, залежно від стану пацієнта й наявних у нього симптомів.
Одним з різновидів класичного методу Ехо-КГ є 3D. Сучасні апарати УЗД та датчики дають змогу отримати тривимірне зображення органу для оцінювання його анатомії, при плануванні хірургічних втручань.
До патологій, які найчастіше виявляють під час ультразвукової діагностики, належать різні форми пороків, зокрема тих, що формуються під впливом запальних процесів, тромбіні маси, ішемічна хвороба, інфаркт міокарда.
На УЗД серця ціни залежать від виду процедури, класу апаратів, які використовуються для дослідження. Переважно не вимагає від пацієнта попередньої підготовки, виключення – черезстравохідне УЗД, про підготовку до якого детально розповість лікар. У випадку застосування інших методів підготовка полягає у відмові від алкоголю за три доби до візиту в клініку, напоїв, що містять кофеїн, за добу. Напередодні необхідно виключити фізичні навантаження, за три години відмовитися від паління. Останнє приймання їжі також має бути не раніше ніж за три години до візиту в кабінет лікаря, краще обмежитися невеликою порцією та низькокалорійними стравами.
Виконати УЗД серця в Білій Церкві пропонує діагностичний центр клініки MedHealth. В клініці працюють компетентні та досвідчені лікарі, проводяться як планові, так і термінові дослідження, застосовується комплексний підхід для своєчасного та точного діагностування серцево-судинних захворювань.
В медичному центрі використовують обладнання експертного класу: мультичастотні датчики працюють як у двовимірному, так і тривимірному та 4D режимах, надаючи детальне об’ємне зображення, що дає змогу виявити структурні та функціональні зміни. Діагности розглядають як окремі структури й системи, так і спільну роботу серця й судин, візуалізуючи кров’яний потік.
Ознайомитися з лікарями-діагностами, їхньою спеціалізацією та досвідом роботи можна на сторінці клініки. На сайті MedHealth можна дізнатися про роботу діагностичного центру, обрати лікаря, записатися на прийом, використавши контактні телефони та електронну форму, ознайомитися з цінами на послуги медичної установи.
+38 (050) 053 07 08
+38 (098) 053 07 08
+38 (073) 053 07 08
Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор: