Черевна стінка — це частина тіла, розташована між грудиною та паховою ділянкою, де знаходяться м’язи, які підтримують кишечник та інші органи порожнини живота в їхньому природному положенні. Однак, коли ці м’язи ослаблені, може утворитися грижа живота. Патологія призводить до зміщення інших тканин або органів, наприклад, петель кишечника. При збільшенні внутрішньочеревного тиску під час руху або навантаження грижове кільце розширюється, і тканини інших органів, наприклад, частина кишки, можуть випинатися. Грижа живота характеризується характерною підшкірною опуклістю, інтенсивними болями та дискомфортом під час фізичної активності.
Дехто вважає, що грижа передньої черевної стінки не є небезпечною, тому не вживає заходів щодо планового лікування. Однак така помилка може призвести до серйозних наслідків, як-от защемлення або перитоніт, які потребують негайного оперативного втручання і можуть серйозно зашкодити здоров’ю. Найкраще рішення — звернутися до лікаря для планового лікування. В «MedHealth» проводять операції за сучасними протоколами і з використанням найкращого обладнання.
Органи порожнини живота утримуються на місці м’язовим корсетом. Проте іноді в цьому захисті виникають «слабкі місця», тоді внутрішні органи можуть випинатися через ці ділянки, формуючи грижовий мішок. Причини, які можуть призвести до утворення грижі живота:
спадкові особливості розташування та формування м’язів;
закрепи;
сильний кашель;
порушення сечовипускання, характерні для чоловіків з аденомою простати;
фізичні навантаження;
неправильний вибір ваги під час тренувань у спортзалі;
вагітність і пологи;
ожиріння з накопиченням великої кількості жиру в ділянці живота;
пухлини черевної порожнини.
Патологія може розвинутися як у дорослих, так і дітей або підлітків. Також варто враховувати чинники, що підвищують ризик утворення грижі передньої черевної стінки: спадковість, підвищений черевний тиск при ожирінні, закрепах, надмірному фізичному навантаженні. Особливо небезпечні ситуації, коли симптоми виникають на місці попередніх хірургічних втручань.
Грижа живота не зникає самостійно, з часом вона збільшується та стає дедалі болючою. Тиск на органи, які потрапили в грижовий мішок, призводить до порушення кровопостачання. Це спричиняє омертвіння тканин. Такий стан небезпечний для життя і вимагає термінового оперативного втручання. Щоб усунути патологію, використовують два типи методів лікування:
Відкрита герніопластика — традиційний хірургічний метод, при якому роблять розріз у патологічній зоні для видалення грижового мішка та відновлення черевної стінки. У процесі операції використовуються власні тканини пацієнта або спеціальні сітки для зміцнення ділянки.
Лапароскопічна герніопластика — виконується через кілька невеликих розрізів, що зменшує ризик інфекцій і скорочує час реабілітації. Хірург вводить лапароскоп і інші інструменти через проколи для видалення грижового мішка та укріплення стінки сіткою.
Обидва методи є ефективними, але вибір залежить від розміру й типу грижі передньої черевної стінки, загального стану пацієнта. Лапароскопічна герніопластика зазвичай забезпечує швидке відновлення і менший дискомфорт, порівнюючи з традиційним методом. Також менша ймовірність ускладнень і зменшена післяопераційна болючість.
Оперативне лікування грижі живота не рекомендується в таких випадках:
тяжкий загальний стан здоров’я, виснаження (кахексія);
декомпенсовані серцево-судинні захворювання;
злоякісні новоутворення з поганим прогнозом;
порушення функцій внутрішніх органів, наприклад, печінки або нирки.
В деяких ситуаціях хірургічне втручання можна відкласти. Наприклад, якщо у жінки виникла грижа передньої черевної стінки після важких пологів і її стан не ускладнений. Операцію можна провести, коли стан пацієнтки стабілізується. За наявності протипоказань до хірургічного втручання або як тимчасове рішення корисні бандажі. Бандаж полегшує стан хворого, підтримує живіт і зменшує симптоми. Також необхідна зміна способу життя: відмова від важких фізичних навантажень, контроль ваги та лікування запорів. Але ефективне лікування патології без хірургічного втручання неможливе.
Грижа передньої черевної стінки є поширеною хірургічною проблемою, що вимагає оперативного втручання. Операція проводиться під загальним або місцевим наркозом і триває не більш ніж 1 годину. Реабілітація є критично важливою для успішного відновлення та запобігання рецидиву. Вона охоплює кілька етапів, що допомагають відновити функціональність, зменшити біль і покращити загальний стан пацієнта:
прийом призначених лікарем медикаментів і антибіотиків;
належний догляд за раною, регулярні перев’язки;
дотримання спеціальної дієти з метою зменшити газоутворення;
відсутність надмірних фізичних навантажень протягом 30 днів;
спеціальні вправи для відновлення м’язового тонусу під контролем фахівця.
Видалення грижі живота не призводить до тривалого постільного режиму. Через 5-6 годин після операції пацієнт може починати рухатися та вставати. Через тиждень він не відчуватиме жодного дискомфорту.
«MedHealth» у Білій Церкві — це сучасний заклад, який надає широкий спектр медичних послуг. Прагнемо забезпечити пацієнтам найкращий рівень медичної допомоги завдяки досвідченому персоналу та сучасному обладнанню. Наші переваги:
використання новітніх технологій для точного діагнозу та ефективного лікування грижі передньої черевної стінки;
досвідчені лікарі постійно підвищують кваліфікацію і застосовують сучасні методики лікування;
забезпечуємо комфортні умови для пацієнтів і швидкий доступ до медичних послуг;
прозора цінова політика;
палати обладнані окремим санвузлом, кондиціонером і телевізором;
індивідуальний підхід до кожного пацієнта та увага до його потреб і побажань.
Наша команда професіоналів готова надати високоякісну медичну допомогу в будь-який час.
+38 (050) 053 07 08
+38 (098) 053 07 08
+38 (073) 053 07 08
Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор: