Лікування геморою

Приблизно 10 -15 % населення України регулярно стикаються із неприємними та болючими відчуттями, спричиненими гемороєм. Захворюванню властивий хронічний, невпинно прогресуючий перебіг, вражає хвороба і жінок, і чоловіків. Зустрічається і у дітей, навіть, дошкільного віку. 

Є доброякісним процесом, але якість життя псує відчутно, і часто створює потребу в консультації проктолога.

Радикальне, дійсно ефективне лікування геморою, можливе лише хірургічним шляхом. Проте, кваліфікований проктолог здатен відтермінувати операцію консервативними методами. Продумана медикаментозна терапія усуває виснажливі симптоми, уповільнює прогресування захворювання і допомагає мінімізувати негативний вплив геморою на життя пацієнта. Найкращого ефекту консервативні методики досягають, коли починають застосовуватись якнайраніше, за появи перших ознак процесу.

ЩО ТАКЕ ГЕМОРОЙ?

За принципом розвитку, геморой є варикозним розширенням судин гемороїдального сплетення. Це судинне утворення, своєрідна подушка, розташоване в підслизовому шарі анального каналу. Унаслідок дії певних чинників, артеріовенозні судини сплетення аномально розширюються, гіпертрофуються у вузли, котрі випинаються назовні.

Останніми роками в практиці застосовується ще один термін – гемороїдальна хвороба. Так лікарі називають патологічні явища та ускладнення, котрі виникають у людини, і створюють потребу в лікуванні, видаленні геморою.

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ГЕМОРОЮ

Передумови до розвитку проблеми закладені в анатомії судинного сплетення. У ньому є три відділи, артеріальні гілки, кров із яких напряму надходить до ректальних вен. Така будова призводить до постійного трохи підвищеного тиску в ампулі прямої кишки, що сприяє утриманню калових мас, полегшує дефекацію. Та, водночас, створює умови для надмірного розширення венозних судин, котрі сполучаються з артеріями, що і відбувається внаслідок впливу певних чинників.

Головні причини, що призводять до геморою:

  • генетично успадкована слабка еластичність венозних стінок;
  • часті закрепи, котрі змушують людину тужитися, зростає внутрішньочеревний тиск;
  • тривале перебування в сидячому положенні, через що виникає стаз крові в малім тазу (робота водієм, офісні працівники);
  • алкоголь, жирна та пряна їжа – ці нутрієнти подразнюють слизову оболонку прямої кишки, призводять до розширення підслизових судин;
  • у жінок – вагітність, через підвищення внутрішньочеревного тиску під час виношування та пологів;
  • регулярне фізичне подразнення прямої кишки – анальний секс тощо;
  • неврологічні розлади, через які анальний сфінктер перебуває в підвищеному тонусі, доводиться тужитися кожної дефекації.

Як видно, деякі провокативні чинники можна усунути. Якщо це зробити на ранніх етапах хвороби, то її прогресування зупиняється або сповільнюється настільки, що можна вести мову про лікування геморою без операції. Та, щоби розраховувати на успіх консервативного підходу, пацієнту треба звернутися до проктолога якомога раніше.

СИМПТОМИ ГЕМОРОЮ

Розпізнати момент початку, пацієнтам буває непросто, бо першими проявами захворювання, люди вважають появу відомих вузлів. Однак найчастіше, початок процесу маніфестує зі свербежу в ділянці анального отвору. Сверблячка виникає після вживання алкоголю, після тривалого перебування в положенні сидячи тощо. Зникає, потім повертається. Друга поширена ознака – кровотечі з ануса після туалету.

Згодом приєднуються й інші симптоми геморою:

  • печіння в межах анального отвору
  • відчуття стороннього предмету в анальному каналі;
  • важкість у ділянці промежини;
  • больові відчуття впродовж дефекації;
  • поява доступних промацуванню вузлів біля ануса.

Больовий синдром виникає на просунутих стадіях патології й, зазвичай, має тупий, ниючий характер. Гострий біль у пацієнта з давньою історією геморою – ознака ускладнення, защемлення гемороїдальних вузлів.

СТАДІЇ ГЕМОРОЮ

Усього їх чотири, і видалення гемороїдальних вузлів показане лише на останній, четвертій стадії.

  1. Перша – сверблячка, важкість та дискомфорт у ділянці прямої кишки, котрі виникають після впливу провокативного чинника. Наприклад, після кількох годин у кріслі або наприкінці насиченого фізичною працею дня. У спокої неприємні відчуття зникають. Часто першим симптомом бувають ректальні кровотечі.
  2. Друга супроводжується збільшенням вузлів всередині ампули прямої кишки чи в ділянці анального отвору. Випинаються в момент фізичного навантаження, напруження, у спокої зникають. Подразнення папером призводить до їхнього запалення, до появи мазків крові, може утруднюватися стілець.
  3. Третя стадія завдає ще більше шкоди: вузли випинаються самі собою, у спокої не зникають (вправляються лише руками). За несприятливого перебігу – запалені та кровоточать майже постійно, завдають вираженого дискомфорту. Інколи набувають великих розмірів, відчуваються як грона, китиці. Більшість пацієнтів звертається по лікування гемороїдальних вузлів саме на третій стадії захворювання.
  4. Четверта – грона великі, їх неможливо вправити в анальний канал, навіть, руками. Негативна симптоматика (біль, запалення та кровотечі) виражені яскраво, завдають вираженого фізичного дискомфорту. Може відмічатися нетримання кала через недостатність анального сфінктера. Виникає ризик тромбозу судин всередині вузлів із наступним незворотним некрозом тканин.

За симптомами, анамнезом та клінічною картиною, лікар встановлює форму захворювання (внутрішній геморой, зовнішній або комбінований) й обирає відповідну лікувальну тактику: медикаментозний підхід, малоінвазивне втручання чи видалення геморою.

Часто проктолог діагностує більш просунуту фазу захворювання, ніж вважає пацієнт. Зумовлене це тим, що збільшені вузли можуть випинатися всередину прямої кишки. Їхній стан можна побачити лише завдяки лікарському огляду.

Зовнішній геморой

Така форма патології частіше виявляється на ранніх стадіях, бо має помітні зовнішні прояви. Гемороїдальні вузли випинаються нижче так званої «зубчастої лінії», яка відмежовує внутрішню та зовнішню лінії анального каналу. Їх легко помітити та промацати. Також для зовнішнього геморою властивий симптом ранніх кровотеч, навіть, на першій стадії хвороби.

Збільшені вузли травмуються калом та папером, їхня стінка розривається з виділенням алої крові. Інколи це буває єдиним симптомом ранніх етапів захворювання і має спонукати людину звернутися до проктолога для діагностики й лікування хронічного геморою початкової стадії.

Прогресування до 3–4 стадії та загострення процесу, створюють ризики нетримання стільця. Також може відбутися защемлення випавшого вузла анальним сфінктером із появою гострого болю та перспективою тромбозу, некрозу защемлених тканин.

Внутрішній геморой

За такого варіанту патології, варикозні випинання локалізуються всередині анального каналу й самодіагностиці недоступні. Потребою в консультації проктолога мають стати біль, свербіж, відчуття стороннього тіла в прямій кишці.

Комбінований геморой

Серйозний варіант захворювання, коли аномально розширюються і внутрішні, і зовнішні судини гемороїдального сплетення. Симптоматика виражена й помітна завдяки зовнішнім вузлам. Вкрай виснажливий стан.

За однією із теорій, комбінований процес є наслідком запізнього звернення по лікування внутрішнього геморою. Переповнені кров’ю внутрішні вузли випадають з анального отвору, руйнують сполучну тканину, котра утримує нижню ділянку гемороїдального сплетення. Як наслідок, виникає поєднання двох патологічних явищ одразу: зовнішнього та внутрішнього геморою.

ДІАГНОСТИКА ГЕМОРОЮ

Встановити діагноз для досвідченого лікаря не складно. Та визначитися із проблемою недостатньо: необхідно чітко встановити ступінь просунутості процесу. Адже від цього залежить, чи планувати видалення геморою, чи можна обмежитися консервативними методиками.

В алгоритм діагностики геморою входять такі заходи:

  • детальне лікарське опитування, з’ясування скарг та їхньої динаміки;
  • огляд періанальної ділянки з пальпацією вузлів;
  • пальцеве обстеження анального каналу;
  • аноскопія із використанням спеціального приладу (аноскопа) або анальних дзеркал;
  • ректороманоскопія – поглиблене ендоскопічне обстеження прямої та сигмоподібної кишок.

Ретельний огляд необхідний, щоби виключити інші патологічні явища, котрі мають симптоматику, схожу із гемороєм: поліпи, пухлини товстого кишечника. За потреби, перелік діагностичних процедур може розширюватися.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ

Залежно від стадії захворювання, впливу патології на життя пацієнта, лікар може обрати медикаментозну терапію, малоінвазивні втручання або радикальне хірургічне лікування геморою.

Консервативний підхід актуальний на початкових етапах хвороби. Малоінвазивне лікування варто застосовувати на будь-якій стадії, коли симптоми захворювання завдають суттєвої шкоди якості життя людини. Операція з видалення геморою, великої ділянки судинного сплетення, розглядається лише в просунутих випадках.

МЕДИКАМЕНТОЗНЕ ЛІКУВАННЯ

Консервативні методики не дозволяють назавжди приборкати захворювання. Проте якісний, продуманий план терапевтичних заходів, допоможе усунути хворобливі симптоми, суттєво сповільнити прогресування захворювання, зменшити розміри вузлів.

Для досягнення оптимального результату терапії, необхідне комплексне лікування геморою, поєднання системних та місцевих засобів:

  • модифікація способу життя (нормалізувати вагу, менше сидіти, змінити дієту тощо);
  • послаблювальні засоби при закрепах;
  • ректальні свічки зі знеболювальним, протизапальним складом;
  • флеботропні засоби (венотоніки), що нормалізують тонус венозних судин;
  • лікувальні засоби у вигляді мікроклізм;
  • антикоагулянтна терапія у випадку тромбозів гемороїдальних вузлів.

Медичний центр «MedHealth» надає консультації компетентного фахівця, за якими досвідчений лікар складає оптимальну терапевтичну схему кожному пацієнту. Завдяки чому виснажлива симптоматика регресує, покращується якість життя. Однак нагадаємо: можливості консервативної методики, за такої хвороби, досить обмежені.

Мінімально інвазивні методи

Це втручання, котрі проводяться без розрізів слизової оболонки чи шкіри. Їх чимало, й переважно, вони ґрунтуються на припиненні кровопостачання до варикозно змінених вузлів.

  1. Коагуляція інфрачервоним опроміненням. Спеціальний прилад прицільно нагріває змінені тканини в підслизовому шарі. Внутрішня судинна стінка зазнає опіку і зростається. Оболонка прямої кишки не страждає, процедура безболісна та ефективна. Процедура підходить для лікування кровотечі при геморої 1-2 стадій.
  2. Накладання латексних кілець (лігування). Принцип – лікар під контролем зору накладає на ніжку вузла тонке кільце, яке перетискає судини. Кровообіг у змінених ділянках припиняється, через кілька днів настає некроз, гемороїдальні утворення відпадають і відходять зі стільцем.
  3. Склерозування ніжки вузла – склерозувальна речовина шприцом вводиться під слизову оболонку так, щоби не зачепити судини. Згодом розвивається запалення, некроз, і вузол відпадає.
  4. Перев’язка артеріальних судин, котрі є джерелом варикозних змін. Методика потребує контролю за допомогою ультразвукової доплерометрії, відповідальна, проте ефективна.

Лазерна хірургія

Новітня методика, широко поширена в закордонних клініках. Зберігає ефективність, яку дають класичні хірургічні методики, однак замість скальпеля застосовується промінь лазера. Застосовується, як для повного видалення аномально змінених судинних вузлів (гемороїдектомія), так і для менш масштабних втручань на ранніх стадіях процесу.

Видалення геморою за допомогою лазеру дає мінімум ускладнень, зменшує ризик інфікування, пришвидшує відновлення пацієнтів.

За певних умов, мінімально інвазивні втручання дають ефект, навіть, на IV стадії процесу. Проктолог медичного центру «MedHealth» обирає актуальний метод з огляду на характеристики захворювання, побажання пацієнта.

Індивідуальний підхід часто створює можливість відмовитися від хірургічного видалення зовнішніх гемороїдальних вузлів. Комбінована форма та прояви четвертої стадії внутрішнього геморою, частіше за все, потребуватимуть повноцінного оперативного втручання.

Хірургічні методи

Завжди супроводжуються травмуванням слизової оболонки, що, через функціональні особливості прямої кишки, не завжди доречно. Проте інколи, у разі неефективності терапевтичних чи малоінвазивних методик, доводиться застосовувати оперативне лікування геморою.

Гемороїдектомія

Операція, котра забезпечує, власне, видалення геморою, як такого. За умови кваліфікованого проведення, рецидив виключається.

Метод має багато технік, розроблених для різних випадків, тому адаптується під параметри кожного пацієнта. Зазвичай, робиться під місцевим знеболенням.

  1. Закрита методика. Над вузлами розсікається слизова, варикозні судини лігуються та висікаються, розріз слизової оболонки ушивається.
  2. Відкрита гемороїдектомія – за тим самим принципом, але шви на слизову не накладаються. Рана гоїться способом вторинного натягнення.
  3. Підслизова гемороїдектомія відрізняється розрізом слизової оболонки: він не прямий, а дугоподібний. Краще гоїться, проте така техніка потребує досвіду та відповідного устаткування.

У післяопераційному періоді застосовуються знеболювальні, послаблювальні засоби. З недоліків – є ризик утворення рубців, тому для лікування зовнішнього геморою, класична гемороїдектомія застосовується нечасто.

Метод Лонго

Або степлерна гемороїдопексія. Проводиться із застосуванням специфічного одноразового інструменту, кругового степлера. Узагальнено, принци втручання такий:

  • циркулярний зшивальний пристрій вводиться всередину анального каналу;
  • по колу висікається ділянка слизової та підслизової оболонки потрібної ширини;
  • видалені тканини видаляються;
  • верхній та нижній краї рани зшиваються.

Принцип операції полягає в тому, що підслизовий шар, ніби підтягується знизу догори, а з ним – і гемороїдальні вузли.

Перевагами методики вважається швидке загоєння рани та відновлення пацієнтів. Однак процедура не є панацеєю, тому застосовується за відповідними показаннями.

ПЕРЕВАГИ ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ В МЕДИЧНІЙ КЛІНІЦІ «MEDHEALTH»

Хоч би скільки проблем не створював би геморой, існують дієві методи, як позбутися хвороби. Лікарі медичного центру «MedHealth» в Білій Церкві пропонують кожному пацієнту індивідуальний підхід:

  • підберемо оптимальне медикаментозне лікування геморою;
  • дамо поради щодо модифікації способу життя, котрі сприятимуть швидкому усуненню симптомів;
  • забезпечимо відновлення якості життя малоінвазивними методиками;
  • в разі потреби – запропонуємо повноцінну гемороїдектомію, яку проведемо якісно й на найвищому професійному рівні.

До послуг пацієнтів клініки сучасне устаткування та сучасний досвід лікарів за фахом проктологія. Ми готові провести лікування гострого геморою, обов’язково допоможемо й за хронічного перебігу хвороби.

ПРОФІЛАКТИКА ГЕМОРОЮ

За сучасними уявленнями, патологія може виникати за двома механізмами: судинним, через підвищення тиску в гемороїдальному сплетенні, та спадковим, через слабку сполучну тканину. Другий механізм є причиною появи вузлів у дітей, і запобігти йому майже неможливо, лишається лише ретельно стежити за поведінкою дитини. Якщо малюк тягнеться пальцями до ануса, плаче під час дефекації або в стільці з’являється кров – необхідна термінова консультація проктолога.

У більшості ж пацієнтів, головну роль відіграє саме судинний механізм. Щоби не знадобилося хірургічне видалення геморою, лікарі радять дотримуватися нескладних порад.

Харчування та дієта

Численні клінічні дослідження гемороїдальної хвороби дали змогу визначити головні харчові чинники, які впливають на розвиток патології. Для запобігання гемороєві рекомендується:

  • нормалізувати вагу, боротися з ожирінням;
  • уникати закрепів додаванням у їжу продуктів із клітковиною (цілозерновий хліб, бобові, горіхи);
  • обережно ставитися до алкоголю;
  • дотримуватися помірності в застосуванні спецій;
  • не зловживати вуглеводами;
  • вживати пробіотики (натуральні кисломолочні продукти).

Загалом, потрібно забезпечити регулярний стілець щодоби, не щільний та, водночас – оформлений. Якщо розлади травлення не припиняються, варто звернутися до клініки та отримати консультацію спеціаліста.

Фізична активність

Тут важливо дотримуватися балансу між перевантаженням та нестачею фізичної активності.

Рекомендується:

  • менше сидіти, після години сидячи – кілька хвилин походити;
  • займатися фізкультурою, добре підходить біг, плавання;
  • важкою атлетикою займатися лише під контролем досвідченого тренера;
  • освоїти йогу.

Загалом, вважається достатнім фізичне навантаження помірного напруження 20–60 хвилин на день упродовж 3–5 днів на тиждень.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ОПЕРАЦІЯ ПО ВИДАЛЕННЮ ГЕМОРОЮ?

Вартість втручання в медичному центрі Білої Церкви «MedHealth» залежить від методики, яка буде оптимальною для конкретного пацієнта. Переглянути ціни на лікування гемороїдальної хвороби можна в таблиці, на окремій сторінці сайту.

Ціна передбачає забезпечення пацієнта всім необхідним, тому ми не вимагаємо придбати додатково інструменти чи витратні матеріали.

ЧОМУ ВАРТО ОБРАТИ ПРОКТОЛОГА МЕДИЧНОГО ЦЕНТРУ MEDHEALTH У БІЛІЙ ЦЕРКВІ?
Лікування геморою - Фото 4

Багаторічний практичний досвід. Лікарі медичного центру MedHealth мають 30 років практики у загальній хірургії та понад 20 років у малоінвазивній (малотравматичній) хірургії. За цей період виконали тисячі успішних проктологічних операцій.

Лікування геморою - Фото 4

Сучасна апаратура експертного класу. Якісні УЗД апарати, надчутливі 3D та 4D датчики, відеоендоскопічне обладнання та лазерний апарат дозволяють зробити проктологічне лікування максимально точним, ефективним та малотравматичним, а відновлення – швидким та без ускладнень.

Лікування геморою - Фото 4

Широкий спектр послуг. У медичному центрі Ви можете отримати консультацію лікаря, доопераційне обстеження, сучасне малоінвазивне оперативне лікування та післяопераційне ведення.

Лікування геморою - Фото 4

Лікуємо навіть найскладніші випадки. Наші лікарі займаються лікуванням проктологічних захворювань різного виду складності.

Лікування геморою - Фото 4

Співпраця зі страховими компаніями. Ви маєте можливість отримати компенсацію лікування, застрахувавши своє здоров‘я.

НАШІ ЛІКАРІ
  • Лікування геморою - Фото 9
    Устименко Геннадій Миколайович

    Лікар-хірург, проктолог І категорії
    Практичний досвід: 25 років

  • Лікування геморою - Фото 10
    Базяк Анатолій Миколайович

    Лікар-хірург вищої категорії
    Практичний досвід: 30 років

Потурбуйтеся про своє здоров’я та відновіть повноцінне життя – запишіться на консультацію до проктолога медичного центру MedHealth у Білій Церкві:

Лікування геморою — якісне лікування

Вітаємо Вас у приватній клініці Medhealth - це поєднання сучасних медичних рішень та людської турботи. Ми надаємо послуги найвищої якості завдяки професійній команді та передовим технологіям, які допомагають точно діагностувати та лікувати широкий спектр захворювань. Хірург судинний та інші лікарі клініки Medhealth мають багатий досвід і спеціалізуються на індивідуальних підходах до діагностики та лікування, гарантуючи високу якість медичних послуг. Ми пропонуємо комплексний обсяг медичних послуг отоларингологія ,реабілітація, фізіотерапія, лабораторна діагностика та хірургічні втручання. Успішність нашого лікування спирається на поєднання новітніх технологій і сучасних підходів до лікування. У нашій клініці якісна медична допомога поєднується з адекватною ціною. Тому ми робимо все можливе, щоб ви могли отримати професійну допомогу за справедливу вартість, саме тому послуги дієтолога ціна - надзвичайно вигідна.

Лікування геморою — піклування про кожного клієнта

Клініка надає різні види хірургічних послуг, зокрема планові, реконструктивні, малоінвазивні втручання та операція збільшення грудей. Ми створюємо сприятливі умови для перебування та розробляємо персоналізовані програми лікування, що сприяє досягненню найвищих результатів і тривалої підтримки здоров'я. Ви можете звернутися з будь-яким запитом щодо свого здоров'я, наприклад опущення стінок піхви або лікування позаматкової вагітності та мати впевненість у якісному медичному обслуговуванні. Якщо вас цікавить ціна баріатричної операції - можете переглянути наш прайс лист, зателефонувати нашим менеджерам або записатися на консультацію у зручний для вас час. Наші пацієнти обирають Medhealth за відмінний сервіс, зручність та швидкий доступ до якісної медичної допомоги. Ми робимо все можливе, щоб кожен пацієнт відчував турботу, професіоналізм та довіру.

+38 (050) 053 07 08

+38 (098) 053 07 08

+38 (073) 053 07 08

Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор:

    Запитати та записатися на прийом