Підслизові вузли

Що таке субмукозний вузол

Міома, або субмукозний вузол — пухлиноподібне ураження матки, яке призводить до рясних і тривалих менструацій. Міома (лейоміома, фіброма, фіброміома) — це доброякісна пухлина, що розвивається в м’язовому шарі органу. Прогресування захворювання залежить від гормональної активності яєчників і, як правило, спостерігається в жінок у віці від 25 до 40 років. Після 45 років частота та клінічні прояви патології значно зростають, що становить від 12% до 40% від усіх гінекологічних захворювань.

Залежно від розташування розрізняють кілька типів міом. Субмукозний вузол розміщується ближче до внутрішнього шару матки, деформуючи її порожнину. Може бути одиничним або множинним, якщо є два чи більше новоутворень. Також вузли класифікують за темпом росту: без зростання, повільно зростаючі (до 10 мм на рік) та швидкозростаючі (більш ніж 1 см на рік).

Чому виникає міома

Процес формування міоми зумовлений двома компонентами:

  • Перетворення нормальних клітин м’язової оболонки матки в аномальні.

  • Ріст аномальних клітин до клінічно виражених пухлин.

На розвиток і прискорення росту міоми матки впливають різноманітні чинники:

  • відсутність вагітностей;

  • ранній початок менструації;

  • генетична схильність;

  • пізня менопауза;

  • гормональні порушення;

  • ожиріння;

  • гіпертонія;

  • інфекції матки;

  • стреси та депресія.

Вживання великої кількості м’яса підвищує ризик розвитку патологія, тоді як споживання зелених овочів знижує. Продукти з високим глікемічним індексом, наприклад, солодощі та борошняні вироби, також підвищують ризик. Шкідливе часте вживання алкоголю, особливо пива.

Які симптоми має міома

Більшість міом невеликі й не спричиняють симптомів, тому потребують лише спостереження. Проте значна кількість пацієнток відчуває неприємні ознаки й потребує лікування. Симптоми можна класифікувати на три основні категорії:

  • Рясні менструації або тривалі менструальні кровотечі.

  • Симптоми, пов’язані з розміром вузла в матці, наприклад, тиск і біль внизу живота.

  • Порушення репродуктивної функції (безпліддя, викидень, акушерські ускладнення).

Найпоширенішими є сильні менструації, які можуть переходити в аномальні маткові кровотечі, що спостерігаються приблизно у 26-29% жінок. Біль у животі спостерігається приблизно у 19% пацієнток і проявляється в таких формах:

  • біль у нижній частині спини та в ділянці тазу;

  • дискомфорт під час менструації;

  • біль під час статевого акту;

  • здуття, випинання живота.

Якщо субмукозний вузол досягає великих розмірів, через здавлення сусідніх органів виникають часті позиви до сечовипускання, відчуття неповного спорожнення сечового міхура або навіть рідкісна повна обструкція сечовивідних шляхів. Міоми, які тиснуть на пряму кишку, призводять до закрепів. Вузли, що деформують порожнину матки, спричиняють проблеми із зачаттям і підвищують ризик викидня.

Міома: діагностика патології

Діагностика охоплює детальний збір скарг, гінекологічний огляд і комплексне обстеження з використанням лабораторних та інструментальних методів. Це дає змогу провести повну клінічну, топографічну і гістологічну диференціацію виду міоми матки та виявити можливі ускладнення. Що використовують:

  • Загальний аналіз крові та сечі — визначає наявність і ступінь постгеморагічної анемії, а також виявляє інфекції сечостатевої системи.

  • Бімануальне гінекологічне дослідження — показує збільшення розмірів матки, її консистенцію, рухливість, симетричність і локалізацію щодо інших органів. Якщо є міоматозні вузли, фіксують пухлиноподібне утворення над лобком.

  • Гістероскопія — дає змогу отримати точні дані про стан стінок порожнини матки, провести забір матеріалу для цитологічного та гістологічного аналізу, а також виконати незначні хірургічні маніпуляції.

  • Гістологічне дослідження — надає дані про морфологічну структуру клітин і тканин, застосовується якщо є підозра онкології.

Трансабдомінальне УЗД виявляє вузли будь-якої локалізації, а також оцінює їхні розміри і структуру. Також використовують інтравагінальні датчики, які вводять у піхву. Якщо УЗД недостатньо для встановлення точного діагнозу, рекомендується зробити КТ чи МРТ.

Міома: методи лікування

Міоматозні вузли не потребують лікування, якщо вони малі і зростають повільно. Проте важливо регулярно спостерігати за їхнім станом у кваліфікованого гінеколога. При виборі лікувальної стратегії варто врахувати вік пацієнтки, її бажання мати дітей у майбутньому, а також локалізацію і структуру пухлини (вузли на ніжці необхідно видаляти через високий ризик перекручування).

Консервативне лікування рекомендоване жінкам, які хочуть зберегти репродуктивну функцію. Використовують комбіновані оральні контрацептиви, нестероїдні протизапальні препарати, кровоспинні засоби, агоністи гонадотропін-рилізинг гормону. Хірургічне лікування проводиться, якщо консервативна терапія не дає результатів або є певні показання:

  • виражені симптоми (сильні болі, рясні кровотечі);

  • швидке зростання та ознаки злоякісного процесу;

  • безпліддя, мимовільні аборти в анамнезі.

Найпоширеніші операції для видалення доброякісних новоутворень зі стінок матки — гістеректомія та міоектомія. Операція має на меті збереження органу і дітородної функції. Видалення матки проводять в екстрених випадках, наприклад, коли є високий ризик переродження вузлів в онкологічні утворення.

Лікування міоми матки в клініці MedHealth

Клініка MedHealth — це сучасний медичний центр, що знаходиться в Білій Церкві. Пропонуємо широкий спектр діагностичних і лікувальних послуг, у тому числі лікування міоми. Наша мета — забезпечити пацієнтів якісною медичною допомогою за доступними цінами. Працює команда висококваліфікованих фахівців у різних галузях медицини. Лікарі мають багатий досвід і постійно підвищують кваліфікацію, щоб надавати найкращі послуги. Новітнє медичне обладнання дає змогу проводити точну діагностику. Використовуємо сучасні технології для безпеки й комфорту пацієнтів.

Кожен пацієнт є унікальним. Розуміємо, що потреби та обставини можуть варіюватися, тому пропонуємо індивідуальний підхід. Наші лікарі уважно вислухають скарги і підберуть оптимальний план терапії з огляду на особливості організму. Пропонуємо зручний графік прийому, можливість запису онлайн та індивідуальні палати.

Підслизові вузли — сучасні медичні технології

Щиро вітаємо в клініці Medhealth - ми ваш надійний партнер у сфері охорони здоров'я. Завдяки передовим технологіям і високим стандартам медичної допомоги ми допомагаємо пацієнтам зберігати здоров'я та життєву енергію. Довіртеся професіоналам! Дієтолог та інші лікарі клініки Medhealth забезпечують високоякісне лікування, ґрунтуючись на індивідуальних потребах пацієнта. Ми пропонуємо різноманітний набір медичних послуг лапароскопія міоми матки ,реабілітація, фізіотерапія, лабораторна діагностика та хірургічні втручання. Результативність нашого лікування спирається на інтеграцію новітніх медичних технологій та прогресивних методів лікування. Наші ціни демократичні, тому кожен може отримати професійну медичну допомогу, не перевантажуючи свій бюджет. Ми робимо медицину доступною для всіх - операція по видаленню жовчного міхура ціна - максимально вигідна.

Підслизові вузли — висококваліфікований медичний персонал

Медичний заклад спеціалізується на різноманітних хірургічних процедурах, включаючи планові, реконструктивні, малоінвазивні операції та операція по видаленню кісти яєчника. Ми гарантуємо затишні умови перебування та індивідуальні плани лікування, що допомагає досягти максимальної ефективності та тривалого збереження здоров'я. Ви можете звернутися з будь-яким медичним запитом, наприклад грижа стравоходу або грижа стравохода лікування і мати гарантію отримання якісної медичної допомоги. Якщо вас цікавить вартість зубного імпланту - можете переглянути наш прайс лист, записатися на прийом до лікаря або зателефонувати нашим менеджерам для отримання консультації з вашого питання. Ми завжди готові допомогти вам! Вибираючи Medhealth, пацієнти отримують надійне медичне обслуговування та увагу до деталей. Ми гарантуємо індивідуальний підхід та бездоганний сервіс для кожного відвідувача.

+38 (050) 053 07 08

+38 (098) 053 07 08

+38 (073) 053 07 08

Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор:

    Запитати та записатися на прийом