Терапевтична стоматологія – медичний напрям, що займається лікуванням зубів і ротової порожнини, спираючись на консервативні методи, без хірургічного втручання, видалення зубів. Робота лікарів направлена на запобігання, своєчасну діагностику й консервативне лікування виявлених захворювань. До терапевтичного напрямку в стоматології належить:
виявлення, усунення й профілактика карієсу всіх видів;
відновлення зубів, цілісність яких була порушена, використовуючи матеріали для пломбування;
лікування тканин, розташованих в ротовій порожнині, кореневих каналах;
виявлення, терапія не каріозних захворювань, уражень слизової оболонки, пародонта.
Також частиною напрямку є реконструкція, як після видалення наслідків карієсу, так і досягнення естетичного ефекту.
Терапевтична стоматологія використовує широкий спектр методів для діагностики й лікування. До базових принципів напрямку відноситься:
безпека, безболісність терапії, яка полягає в ретельному вивченні проблеми, анамнезу, складанні індивідуальних схем терапії й знеболення, з урахуванням особливостей кожного пацієнта;
малоінвазивність: акцент на терапевтичних методах, мінімальному втручанні, збереженні всіх життєздатних тканин;
атравматичність: використання інструментів для точної візуалізації, контроль за всіма маніпуляціями допомагає усунути ризики травмування здорових тканин.
Одним з принципів напрямку є естетика отриманого результату. Якщо лікування закінчується встановленням пломби, її форму, колір підбирають так, щоб вона відповідала формі та кольору природного зуба, була непомітна зовні, не відчувалася пацієнтом.
Лікар стоматолог-терапевт – фахівець, до якого звертаються пацієнти для проходження регулярних профілактичних оглядів, а також у разі виникнення болю та інших симптомів стоматологічних захворювань. Залежно від причини звернення до лікаря, діагностованої проблеми застосовують такі методи:
усунення карієсу, пломбування: каріозні ураження відносяться до найбільш розповсюджених проблем з зубами, лікар видаляє уражені ділянки, встановлюючи на їхнє місце пломбу, яка відновлює цілісність зуба;
ремінералізацію й фторування: для лікування карієсу, виявленого на початкових етапах, наданні міцності емалі перед встановленням пломби;
видалення кореневих каналів в ситуації, якщо карієс розповсюдився на пульпу зуба.
Лікування карієсу – одне з основних завдань напрямку, проте, терапевтичні методи також використовують для лікування уражень, що з’являються до прорізування зуба, патологій пародонту, захворювань слизових ротової порожнини.
Лікар стоматолог-терапевт починає свою роботу з діагностики. Для виявлення проблеми, формування шляхів її розв’язання проводиться огляд ротової порожнини, використовується метод перкусії — допомагає визначити стан пародонту, пальпація — для виявлення ущільнень, рухливості органів і тканин. Для виявлення патологій пульпи проводять температурну діагностику: на зуб діють температурним подразником, фіксуючи реакцію пацієнта на нього.
Серед інструментальних методів поширене використання рентгенологічних досліджень, комп’ютерної томографії, вони дають вичерпну інформацію про стан внутрішніх структур зубів, кісток щелепи, ротової порожнини загалом.
Стоматолог-терапевт – фахівець, який займається як лікуванням, так і профілактикою. До лікаря с такою спеціалізацією необхідно звертатися 1-2 рази на рік для огляду, який допоможе виявити проблеми на ранній стадії, отримання порад і рекомендацій з профілактичного догляду. Позаплановий огляд необхідний за появи таких симптомів:
болю, як гострого, так і ниючого характеру, який проявляється самостійно або у відповідь на дію подразника (гарячої, холодної їжі, вживання солодкого);
кровоточивість ясен під час вживання їжі, чищення зубів;
відчуття чужорідного тіла на яснах, слизовій порожнини рота, лікар проводить діагностику новоутворень, виявляє їхній характер та за необхідності скеровує до вузьких спеціалістів;
появі неприємного запаху з рота, який не усувається засобами щоденної гігієни;
зміна кольору емалі: процес може бути спровокований раціоном, віковими змінами, зміною характеру мінералізації зубів.
Регулярні візити, кожні 6-12 місяців, необхідні й для проведення професійної гігієни ротової порожнини, яка також входить до сфери компетенції терапевтичної стоматології. Професійна гігієна полягає у видаленні м’яких та твердих відкладень, позбутися їх засобами домашнього догляду неможливо. В стоматологічних клініках для усунення каменю та нальоту використовують механічний метод, проводять ультразвукове чищення, повітряно-абразивний спосіб. Будь-яка з процедур закінчується поліруванням, гладка поверхня зубів запобігає затриманню та скупченню залишків їжі та бактерій, призводять не лише до нальоту, але й розвитку карієсу.
+38 (050) 053 07 08
+38 (098) 053 07 08
+38 (073) 053 07 08
Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор: