Хірургічна стоматологія – медична галузь, що займається діагностикою, профілактикою й лікуванням захворювань зубів та ротової порожнини, використовуючи методи оперативного втручання. Принципи лікування направлені на мінімальне втручання, збереження природних зубів, покращення їхнього та стану ротової порожнини. Видалення, часткове й повне, зубів також належить до компетенції лікарів даного напрямку, проте, сучасна стоматологія, зокрема і хірургічна, перш за все орієнтована на зубозбереження.
Оперативне втручання в стоматології проводять за кількома напрямками:
для усунення захворювань зубів: резекція видалених ділянок, видалення одиниць, які неможливо вилікувати, встановлення імплантатів на місці втрачених одиниць, кісткова пластика під час підготовки до імплантації;
щелепно-лицьова хірургія: лікарі здійснюють операції з усунення патологій губ, для видалення новоутворень ротової порожнини, пластики вуздечок язика;
пародонтологія: усунення оперативним шляхом патологій ясен, пародонтальних кишень, вшивання зайвих тканин або їхнє додавання на ділянках, де не вистачає власних.
Хірурги займаються діагностикою, лікуванням у випадках, коли консервативна, терапевтична стоматологія вичерпала свої можливості, застосування її методів не приносить необхідний результат.
В стоматології хірургія застосовується у випадках, коли:
зуб сильно травмований чи зламаний, коронкова частина зруйнована та не може бути використана для протезування, в такому випадку лікар проводить видалення одиниці;
консервативне лікування не принесло бажаного результату, ремісія й одужання не наступили;
за неможливості проведення традиційного лікування кореневих каналів;
виявлення кісти на корені зуба, схильної до збільшення.
Оперативні методи застосовують при виражених запальних процесах, що вимагають негайного втручання, коли на консервативне лікування немає часу.
В стоматології хірургія є тим напрямком, який займається видаленням зубів. Екстракція проводиться у випадках, коли інші методи неефективні для розв’язання проблеми:
хронічного періодонтиту, що не відповідає на терапію;
для усунення зубів мудрості, які не прорізалися, мають неправильне положення, тиснуть на сусідні одиниці, призводячи до болю та зміщення всього ряду;
у випадку неправильного положення зуба, яке неможливо виправити ортопедичним лікуванням чи якщо одиниця заважає застосуванню брекетів, інших ортопедичних систем;
рухливість одиниці;
неправильне положення окремих одиниць чи надкомплектність, яка не дає правильно розвиватися усьому ряду.
Для проведення оперативного втручання використовують місцеве знеболення, в окремих випадках може застосовуватися загальна анестезія. Планові видалення проводять у разі значної рухливості, повного або часткового прорізування вісімок, перед встановленням брекетів, інших ортопедичних конструкцій. Видалення за невідкладними показаннями проводять у випадку, коли одиниця спричиняє значний біль, є джерелом інфекцій, запального процесу в ротовій порожнині.
Хірургічна стоматологія окрім екстракції застосовує й інші методи оперативного втручання, серед них:
Гемісекція: виконують видалення хворого кореня з багатоканального зуба. Призначають для локалізації вогнищ запалення в одному з коренів, за неможливості виконати стандартні маніпуляції через складність розташування та відсутність доступу до кореня.
Цистектомія: оперативне втручання для видалення зубної кісти разом з частиною ураженого кореня. Метод належить до маніпуляцій, направлених на збереження зуба.
Синус-ліфтинг: операція, що передує імплантації, допомагає відновити обсяги кісткової тканини для вживлення імплантату, штучного кореня.
Будь-яке хірургічне втручання в стоматології супроводжується природним набряком, в деяких випадках лікар накладає шви. Після втручань від пацієнта вимагається правильний догляд і виконання рекомендацій стоматолога.
В стоматології хірургія направлена не лише на видалення зруйнованих і хворих одиниць, але й повернення функціональності та естетики зубному ряду, відновлення втрачених одиниць. Для забезпечення відновлення в рамках хірургії працює напрямок імплантації. Робота хірурга полягає у встановленні в кістку щелепи титанового штифта, імплантату, який повторює форму кореня зуба та слугує для закріплення коронки. Метод допомагає відновити втрачені одиниці, його використовують при поодиноких, множинних втратах, повній адентії. Від інших методів протезування вирізняє високий естетичний ефект, зокрема, у разі використання в зоні посмішки, стабільність результату, правильний розподіл навантаження, збереження навантаження на кістку щелепи, яке попереджає її атрофію.
+38 (050) 053 07 08
+38 (098) 053 07 08
+38 (073) 053 07 08
Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор: