Лікування жовчнокам‘яної хвороби у білій церкві

Медичний центр MedHealth у Білій Церкві Новини Статті по Хірургії Лікування жовчнокам‘яної хвороби у білій церкві
Лікування жовчнокам‘яної хвороби у білій церкві - Фото 4

Сьогодні калькульозний холецистит або жовчнокам’яна хвороба (ЖКХ) зустрічається майже у 10% дорослого населення, частіше у жінок. Більшість пацієнтів можуть роками жити з цією хворобою та не звертати увагу на незначний дискомфорт. Однак важливо вчасно діагностувати захворювання, щоб надалі уникнути ускладнень.

Калькульозний холецистит або жовчнокам’яна хвороба (ЖКХ) – це хронічне запальне захворювання жовчовивідних шляхів та жовчного міхура, що супроводжується утворенням каменів.

Які причини зумовлюють розвиток каменів у жовчному міхурі?

Утворення каменів в основному обумовлено порушенням холестеринового обміну та функцій жовчного міхура.

Сприятливими факторами для цього можуть стати:

  • неправильне або нерегулярне харчування: часті переїдання/голодування;
  • зловживання алкоголем;
  • малорухливий спосіб життя;
  • генетична схильність – підвищена схильність до каменеутворення;
  • вагітність – у результаті зниження скоротливої здатності жовчного міхура та підсилення продукції холестерину;
  • цукровий діабет, ожиріння, дискінезія жовчних шляхів та інші супутні захворювання, під час яких порушується обмін речовин;
  • прийом деяких лікарських препаратів (наприклад, оральних контрацептивів), які знижують моторику жовчного міхура або підвищують утворення холестерину.

Також цікавим фактом є те, що камені у жовчному міхурі частіше утворюються у жінок. Це обумовлено активністю жіночих гормонів – естрогенів, які підсилюють продукцію холестерину.

Внаслідок порушення обміну речовин та зниження скоротливої здатності жовчного міхура відбувається застій жовчі, при цьому компоненти жовчі починають кристалізуватися та випадати в осад. Мікроскопічні кристали з часом збільшуються в розмірах та утворюють каміння (конкременти). Воно може бути різного кольору, шершавим або з гладкою поверхнею, від кількох міліметрів до декількох сантиметрів, містити солі холестерину, кальцію та білірубіну.

Камені жовчного міхура, які видаляли наші лікарі. На першому фото – 1635 каменів, які були в одного пацієнта.

Які симптоми вказують на наявність каменів у жовчному міхурі?

Симптоми жовчнокам’яної хвороби частіше проявляються у літніх людей. Однак в залежності від образу життя та індивідуальних особливостей організму хвороба може зустрічатися у будь-якому віці.

На початку жовчнокам’яна хвороба характеризується безсимптомним перебігом і часто не викликає дискомфорту протягом декількох років, лише іноді можуть з‘являтися гіркота в роті, нудота, печія. Розвиток патологічного процесу на цій стадії виявляють випадково при інструментальному обстеженні (УЗД органів черевної порожнини та інших).

З часом з‘являються основні ознаки хвороби:

  • болючий синдром з локалізацією у правому підребер’ї;
  • нудота, блювання, порушення функцій кишечника (метеоризм, запори, діарея);
  • гіркота в ротовій порожнині, печія після прийому їжі;
  • жовтизна шкірних покривів та склер;
  • підвищена температура тіла, озноб;
  • зміна кольору сечі.

Розвиток хвороби не завжди проходить послідовно і ускладнення (гострий холецистит, гангрена жовчного міхура, перфорація жовчного міхура з розвитком перитоніту, холедохолітіаз, холангіт, абсцес печінки та інші) можуть виникнути на будь-якому етапі. Для того, щоб уникнути таких станів, важливо вчасно провести комплексну діагностику та розпочати лікування.

Діагностика жовчнокам‘яної хвороби у Білій Церкві

Діагностика хвороби складається з наступних етапів:

  • лабораторний – пацієнт здає аналіз крові, сечі;
  • інструментальний – проводиться УЗД внутрішніх органів;
  • консультативний – за результатами анамнезу та обстеження пацієнт отримує висновок лікарів щодо подальшого лікування.

Іноді трапляється, що за відсутності якісного обстеження замість захворювання жовчного міхура підозрюють ревматизм, нейроциркуляторну дистонію, виразкову хворобу, гастрит, невралгію. Для того, щоб уникнути такої ситуації необхідно звернутися до кваліфікованих спеціалістів.

У медичному центрі MedHealth у Білій Церкві ви можете одразу пройти якісне УЗД-обстеження органів черевної порожнини, здати аналізи, запланувати візит до гастроентеролога та хірурга. Це допоможе вчасно виявити хворобу та знизити розвиток ускладнень.

Лікування жовчнокам’яної хвороби

Враховуючи поширеність хвороби, вчені постійно шукали ефективні способи лікування жовчнокам‘яної хвороби. Серед консервативних методів використовували:

  • Розчинення жовчних каменів за допомогою препаратів хенодезоксихолевої або урсодезоксихолевої кислоти. Необхідні умови для такого розчинення конкрементів: здоровий жовчний міхур, діаметр каменів не більше 1 см, відсутність ожиріння, тривалість терапії щонайменше 12 місяців. На жаль, ефективність медикаментозного даного методу невисока. Жовчні конкременти знову з’являються протягом перших 2 років у 40-50% хворих.
  • Екстракорпоральна літотрипсія – ще один нехірургічний метод лікування ЖКХ. Основні показання для процедури: наявність каменів без включень кальцію, діаметр яких не перевищує 20 мм. Конкременти (особливо діаметром 2-3 см) повністю роздробити не завжди вдається і після дроблення необхідно протягом 6-12 місяців приймати препарати хенодезоксихолевої або урсодезоксихолевої кислоти. При цьому спостерігається рецидив захворювання майже у кожного другого хворого. Часто після лікування викликають ускладнення (гострий холецистит, міграція осколків конкрементів у жовчовивідні шляхи з розвитком холангіту та панкреатиту, утворення гематом у печінці та підшлунковій залозі), до того ж даний метод дорожчий чим хірургічні. Саме тому на даний час цей метод втратив свою актуальність.
  • Розчинення жовчних каменів за допомогою метилтетрабутилового ефіру – при проведенні процедури ефір вводять за допомогою спеціальної трубки (дренажу) у просвіт жовчної протоки. Розчинення холестеринових каменів відбувається протягом кількох діб. Цю методику можна застосовувати у хворих із високим операційним ризиком та при розчиненні залишкових конкрементів після холедохолітіазу. Проте через складність лікування і токсичність розчинника метод не отримав широкого поширення.

Однак при жовчнокам‘яній хворобі через деякий час у жовчному міхурі відбуваються незворотні зміни, в результаті яких він перестає виконувати свою роль, а стає лише джерелом каменеутворення, запалення і навіть розвитку онкології. Саме тому консервативні методи лікування не можуть повною мірою конкурувати з хірургічними.

Основним методом лікування жовчнокам’яної хвороби на даний час є видалення жовчного міхура – холецистектомія

Видалення жовчного міхура (холецистектомія) у Білій Церкві

Жовчний міхур повинен бути видалений не тому, що він містить конкременти, а тому, що їх продукує. Показаннями до термінового хірургічного втручання є:

  • прогресуюче гостре запалення жовчного міхура;
  • стійкий больовий синдром на тлі жовчнокам’яної хвороби;
  • розвиток механічної жовтяниці зумовленого міграцією жовчних камінців;
  • наявність біліарного панкреатиту.

Операція не порушує функції травлення, адже функцію жовчного міхура на себе беруть жовчні протоки і печінка. Після оперативного втручання пацієнти можуть вести активний спосіб життя та харчуватися так само як і здорові люди, без наслідків та ускладнень.

Сьогодні існує декілька методів холецистектомії. Серед них можна виділити видалення жовчного міхура через:

  • традиційний доступ (відкрита операція – лапаротомія) – розріз довжиною 20 см;
  • розріз у ділянці правого підребер’я довжиною 5 см (мінілапаротомія);
  • кілька проколів на животі (малотравматична – лапароскопія).

Хірурги медичного центру MedHealth у Білій Церкві досконало володіють всіма доступними методиками холецистектомії та віддають перевагу малотравматичним методам (лапароскопії).

Лапароскопічна холецистектомія залишається золотим стандартом у лікуванні жовчнокам’яної хвороби та має низку переваг перед традиційними методами операції:

  • Завдяки короткому післяопераційному періоду та мінімальному больовому синдрому пацієнт може виписатися через кілька годин або добу після операції.
  • Пацієнти швидко повертаються до звичайного життя, трудової та соціальної активності.
  • Прекрасний косметичний результат в порівнянні з помітними рубцями після відкритої операції.
  • Завдяки скороченню терміну перебування хворих у стаціонарі значно зменшуються витрати на лікування.

Як проводиться лапароскопічне видалення жовчного міхура у Білій Церкві?

  • Пацієнта вводять у загальний наркоз. На передній стінці живота роблять 3-4 проколи розміром 0,5-1,0 см. У розрізи вводять порожнисті трубки з хірургічними інструментами та лапароскопом.
  • Для того, щоб покращити огляд, порожнину живота заповнюють вуглекислим газом. Видимість усередині черевної порожнини забезпечує відеокамера лапароскопа, збільшене зображення відображається на екрані.
  • Жовчний міхур видаляють з черевної порожнини за допомогою спеціального контейнера через один із проколів. На місця проколів накладають косметичні шви.

Сучасна лапароскопічна операція дозволяє швидко відновитися та жити повноцінно без дієт.

Якщо ви шукаєте, у кого можна ефективно видалити камені жовчного міхура в Білій Церкві, звертайтесь до хірургів медичного центру MedHealth.

Чому варто обрати діагностику та лікування жовчнокам’яної хвороби у MedHealth у Білій Церкві?

Лікування жовчнокам‘яної хвороби у білій церкві - Фото 10

Ви можете пройти комплексне УЗД обстеження, здати аналізи та отримати консультацію кваліфікованих спеціалістів без черг та у зручний для вас час.

Лікування жовчнокам‘яної хвороби у білій церкві - Фото 10

Проводимо УЗД обстеження жовчного міхура на якісному УЗД апараті експертного класу з 3D та 4D візуалізацією.

Лікування жовчнокам‘яної хвороби у білій церкві - Фото 10

Співпрацюємо з провідними європейськими лабораторіями, що забезпечує точність результатів.

Лікування жовчнокам‘яної хвороби у білій церкві - Фото 10

Наші лікарі уже десятки років успішно лікують різноманітні захворювання жовчного міхура та жовчовивідних шляхів.

Лікування жовчнокам‘яної хвороби у білій церкві - Фото 10

Хірурги мають 30-річний досвід видалення каменів жовчного міхура, досконало володіють всіма доступними на сьогодні методиками холецистектомії, надають перевагу малотравматичним методам, що забезпечує швидке післяопераційне відновлення та повернення до звичайного способу життя.

Запис на УЗД-обстеження, аналізи та консультацію хірурга у Білій Церкві за номерами телефонів:

+38 (050) 053 07 08

+38 (098) 053 07 08

+38 (073) 053 07 08

Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор:

    Запитати та записатися на прийом