Сьогодні розглянемо поширену гінекологічну патологію, з якою може зіткнутися жінка у будь-якому віці. Фолікулярна кіста виникає в результаті неправильної роботи яєчників, коли фолікул, який мав розірватися та вивільнити яйцеклітину, продовжує рости та заповнюватися рідиною.
У більшості випадків фолікулярна кіста не викликає жодних симптомів і проходить самостійно, але інколи може призводити до ускладнень.
Одним з найпоширеніших симптомів фолікулярної кісти є біль у нижній частині живота. Ці болі можуть бути тупими або гострими та виникають в результаті розтягування кісти, коли вона починає тиснути на навколишні тканини та органи. Болі можуть посилюватися під час статевого акту, фізичного навантаження чи дефекації.
Іншим поширеним симптомом фолікулярної кісти є порушення менструального циклу. Жінка може помітити зміни у тривалості циклу, кількості кров’яних виділень, а також можливу появу неправильних кров’яних виділень між менструаціями.
Іноді фолікулярна кіста може викликати неприємні відчуття під час статевого акту або при сечовипусканні. Також можуть спостерігатися симптоми, пов’язані з порушенням функції сечового міхура або кишечника, такі як часті відвідування туалету, запори, діарея.
У деяких жінок фолікулярна кіста може викликати симптоми, які пов’язані зі зміною рівня гормонів. Ці симптоми можуть включати підвищену стомлюваність, зміну апетиту, зміну ваги, зменшення сексуального бажання.
Якщо у вас є підозра на наявність фолікулярної кісти, обов’язково зверніться до гінеколога в медичному центрі MedHealth для діагностики та призначення відповідного методу лікування. Чим раніше ви звернетеся за допомогою, тим більше шансів на повне та швидке одужання.
Як діагностувати фолікулярну кісту?
Для точної діагностики фолікулярної кісти існують різні методи, які дозволяють визначити її розміри та характер. При первинному огляді пацієнта та виявленні кісти гінеколог проводить обстеження та забір аналізів на визначення онкомаркерів для виключення онкологічного захворювання.
УЗД дозволяє візуалізувати кісту та оцінити її розмір, форму та структуру. Крім того, цей метод може виявити наявність інших кіст та пухлин у яєчниках, а також оцінити стан інших органів малого таза.
Для уточнення діагнозу та визначення подальшої тактики лікування може знадобитися комп’ютерна томографія (КТ) або магнітно-резонансна томографія (МРТ). КТ і МРТ дозволяють отримати більш детальне зображення кісти, визначити ступінь небезпеки, розміри та характеристики.
Також може бути проведена біопсія кіст. Це процедура, коли витягується невеликий зразок тканини з ураженого органу для подальшого дослідження і зазвичай проводиться під контролем ультразвуку або КТ-сканування. Біопсія дозволяє визначити, чи є кіста злоякісною чи доброякісною.
Кожен метод діагностики фолікулярної кісти має свої переваги та недоліки і вибір методу залежить від індивідуальних особливостей кожної пацієнтки. Якщо ви виявили у себе симптоми кісти та шукаєте гінеколога у Білій Церкві, звертайтесь до нашого медичного центру. На консультації лікар проведе огляд, зробить УЗД органів малого тазу, забір аналізів на онкомаркери та складе план лікування.
Лікування фолікулярної кісти у Білій Церкві
Лікування фолікулярної кісти яєчника може складатись зі спостереження, медикаментозної терапії або хірургічного втручання. Якщо кіста вперше виявлена і не викликає ніяких симптомів, має розмір менш як 5 см, то лікарі рекомендують просто спостерігати за нею і при необхідності повторити УЗД через кілька місяців. Найчастіше фолікулярна кіста розсмоктується самостійно.
Якщо кіста викликає біль або порушення менструального циклу, то гінеколог може призначити прийом протизаплідних препаратів. Ці препарати можуть допомогти зменшити розмір кісти та знизити симптоми. Крім того, протизаплідні препарати можуть запобігти розвитку нових кіст та пухлин у яєчниках.
У деяких випадках може знадобитися хірургічне втручання. Якщо кіста має розмір понад 5 см або викликає сильний біль чи порушення менструального циклу, то лікар може рекомендувати видалення кісти. Операція може бути виконана за допомогою лапароскопії, коли проводиться лапароскопічне видалення кісти. Це малоінвазивне хірургічне втручання з мінімальним пошкодженням тканин і хорошою візуалізацією органів з коротким періодом реабілітації.
Якщо біопсія показала наявність злоякісних клітин, може знадобитися більш обширна операція з видаленням органу, наприклад, видалення яєчника чи навіть матки. У цьому випадку лікар обов’язково проводить консультацію з пацієнткою та допомагає їй вибрати відповідний метод лікування.
Лапароскопічне видалення кісти яєчника. Хірург Базяк А.М.
Чому пацієнти вибирають MedHealth у Білій Церкві?
Якщо вас цікавить лікування фолікулярних кіст у Білій Церкві телефонуйте:
+38 (050) 053 07 08
+38 (098) 053 07 08
+38 (073) 053 07 08
Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор: