Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба - Фото 4

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) – порушення функціональності травної системи, що характеризується витіканням шлункового соку або вмісту шлунку в стравохід. У цій статті ми розглянемо поширені симптоми, причини та методи діагностики захворювання.

Симптоми ГЕРХ

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба може проявлятися різними симптомами, серед яких найбільш поширені:

  1. відрижка і печія: відчуття печіння, що часто виникають в грудях і за грудиною, які можуть посилюватися після прийому їжі;
  2. регургітація: процес зворотного відтоку вмісту шлунка в стравохід та рот;
  3. дисфагія: відчуття утрудненого ковтання або скутості при проходженні їжі стравоходом;
  4. біль у грудях: деякі пацієнти можуть відчувати біль в грудній клітці, які можуть бути помилково прийняті за симптоми серцевої хвороби;
  5. подразнення горла: рефлюкс часто викликає подразнення та запалення слизової оболонки горла, що призводить до кашлю, хрипоті та сухості в роті

Деякі пацієнти можуть також відчувати “комок” в горлі, тяжкість в шлунку після прийому їжі, підвищене слиновиділення, нудоту і навіть блювання. Всі перечислені симптоми посилюються при фізичному навантаженні, коли збільшується внутрішньочеревний тиск.

Рефлюксна хвороба: процес зворотного відтоку вмісту шлунка в стравохід. 

Причини виникнення ГЕРХ

Рефлюкс виникає через порушення роботи нижнього стравохідного сфінктера (НСС). Це клапан, який запобігає зворотному потоку шлункового соку в стравохід. До основних факторів, які впливають на функцію НСС, відносять:

  1. Гіпотонія нижнього стравохідного сфінктера. Може виникнути через спадкову схильність, вікові зміни або внаслідок пошкодження нервів, що контролюють сфінктер. 
  2. Грижа (кила) стравохідного отвору діафрагми (ГCОД). Стан, при якому частина шлунка виступає через стравохідний отвір діафрагми в грудну порожнину. Це може спричинити зниження тиску в області НСС та сприяти рефлюксу кислоти.
  3. Підвищений тиск у черевній порожнині. Ожиріння, вагітність, зайва вага або гіпертонус м’язів черевного преса можуть створювати додатковий тиск у шлунку та сприяти розвитку рефлюксу.
  4. Режим харчування. Вживання великих порцій їжі або постійне переїдання, особливо перед сном, може збільшити ризик рефлюксу. Деякі продукти, часник, цибуля, кава, алкоголь, шоколад, гостра та жирна їжа можуть послаблювати НСС та стимулювати рефлюкс.
  5. Куріння. Нікотин, присутній у тютюновому димі, може знижувати тонус НСС та сприяти розвитку ГЕРХ.
  6. Супутні хвороби. Наявність деяких захворювань, таких як гастрит, виразка шлунка, захворювання стравоходу, може збільшити ризик розвитку ГЕРХ.

Розуміння причин виникнення ГЕРХ дозволяє розробити ефективні стратегії лікування. Тому своєчасне звернення до гастроентеролога допоможе вам уникнути багатьох ускладнень. На консультації лікар підбере методи дослідження для постановки діагнозу та складе план лікування. Тому при пошуку гастроентеролога в Білій Церкві можете звертатись в медичний центр Medhealth.

Методи діагностики ГЕРХ

Для встановлення діагнозу ГЕРХ використовують:

  1. клінічний огляд, збирання анамнезу, забір аналізів;
  2. ультразвукову діагностику шлунково-кишкового тракту;
  3. езофагогастродуоденоскопію (ЕГДС), при якій лікар вводить гнучку трубку з камерою через горло для огляду стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки;
  4. pH-метрію стравоходу, що дозволяє виміряти рівень кислотності стравоходу для виявлення рефлюксу;
  5. рентгенографію стравоходу для оцінки стану стравоходу та шлунка;
  6. комп’ютерну томографію органів черевної порожнини.

Рання діагностика та своєчасне лікування рефлюксної хвороби відіграють важливу роль у запобіганні ускладненням, таким як:

  • ерозивний езофагіт: пошкодження стравоходу внаслідок хронічного рефлюксу може призвести до утворення виразок та ерозій;
  • стриктури стравоходу: внаслідок пошкоджень стравоходу часто утворюються звуження, що ускладнює проходження їжі;
  • стравохід Барретта: тривалий рефлюкс призводить до переродження здорових епітеліальних клітин на аномальні, що збільшує ризик розвитку раку стравоходу.

Якщо вас турбують вищезгадані симптоми радимо звернутись до гастроентеролога медичного центру Medhealth для лікування та усунення дискомфортних відчуттів.

Чому пацієнти обирають Medhealth для лікування ГЕРХ?

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба - Фото 5

Точна діагностика. Медичний центр Medhealth оснащений передовим обладнанням, яке дозволяє точно діагностувати ГЕРХ. Застосування УЗД-апаратів експертного класу дозволяє тривимірно зобразити та візуально точно оцінити стан органів травної системи.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба - Фото 5

Індивідуальний підхід. Наші спеціалісти враховують особливості кожного пацієнта та розробляють індивідуальний план лікування. Це дозволяє досягти найбільш ефективного контролю над симптомами ГЕРХ та запобігти ускладненням.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба - Фото 5

Сучасні методи лікування. Лікарі підбирають лікування залежно від індивідуальних особливостей пацієнта та тяжкості захворювання. Це може включати зміну способу життя, медикаментозну терапію чи мініінвазивне хірургічне втручання.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба - Фото 5

Досвід роботи. Гастроентерологи медичного центру MedHealth вже десятки років успішно лікують захворювання шлунково-кишкового тракту. А сучасне оснащення медичного центру дозволяє вам пройти ультразвукову діагностику, здати всі необхідні аналізи та отримати результати в найкоротші терміни

Якщо Вам потрібна консультація гатроентеролога у Білій Церкві телефонуйте за номерами:

+38 (050) 053 07 08

+38 (098) 053 07 08

+38 (073) 053 07 08

Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор:

    Запитати та записатися на прийом