Холестерин (холестерол) – це органічний ліпід, що надходить до нашого організму з продуктами харчування та синтезується у печінці. Сам по собі холестерин не несе загрози, ба більше – він потрібен, адже допомагає синтезу гормонів та інших важливих речовин. Тут вся справа у балансі! У своїй надмірній кількості холестерин перетворюється на ворога, який може завдати нам непоправної шкоди, більше того – вбити! Давайте з’ясуємо, що провокує ріст холестерину, які його нормальні показники в крові, як часто треба здавати аналізи, як лікуватися та контролювати його рівень в організмі. В цьому нам допоможе лікар-гастроентеролог медичного центру «MedHealth», що у Білій Церкві, Сніжана Вікторівна Крушеніцька.
Яка норма холестерину у крові?
Нормальний рівень загального холестерину складає:
Порогова концентрація: 5,17-6,18 ммоль/л
Показники вище 6,21 ммоль/л вважаються небезпечними і свідчать про високий ризик розвитку атеросклерозу!
Як часто здавати аналіз на холестерин?
Перевіряти рівень холестерину дорослим чоловікам та жінкам рекомендовано кожні 4-6 років, але якщо ви знову ж таки відноситеся до зони ризику, то аналіз потрібно робити частіше. Дітям починати вимірювати холестерин варто з 9-11 років, потім кожні п’ять років. Якщо у когось в родині був високий рівень холестерину, тоді починати перевірку необхідно вже з 2 років.
Від чого підвищується холестерин у крові?
Які симптоми підвищеного холестерину?
Симптоматика високого холестерину досить різноманітна. – наголошує лікар. – Про дану проблему можуть свідчити наступні ознаки:
Які наслідки «високого» холестерину?
Холестерин у своєму надлишку відкладається на стінках судин, перетворюючись у бляшки, які, у свою чергу, зменшують кровопостачання мозку, серця та інших органів. Це може призвести виникнення таких патологій, як:
Лікування: як знизити рівень холестерину?
Лікування при високому холестерині потребує комплексного підходу, який включає в себе:
– корекцію харчування (в окремих випадках призначається дієта)
– модифікацію способу життя. Рухова активність та регулярні фізичні вправи допомагають знизити рівень холестерину
– відмову від шкідливих звичок
– медикаментозне лікування (за медичними показами).
Як харчуватися при високому холестерині?
Лікар-гастроентеролог Сніжана Крушеніцька радить слідкувати за власним раціоном:
Які продукти – під забороною?
Головне, що потрібно зробити – це обмежити або взагалі припинити вживання солодких напоїв та жирних продуктів, переробленого м’яса, жирних молочних продуктів. – наголошує спеціаліст. – Шкідливий холестерин ми отримуємо внаслідок вживання магазинних кулінарних виробів, смаженої їжі, цукру та нефільтрованої кави, де багато речовин, які підвищують рівень тригліцеридів і холестерину. Варто забути про копченості, готові соуси, хлібобулочні вироби та солодощі.
Лікування медикаментами
Втім, якщо всі вищеперераховані способи не діють, лікар може призначити ліки від холестерину. До таких препаратів відносяться гіполіпідемічні препарати – статини. Лікар-гастроентеролог Сніжана Крушеніцька звертає увагу, що для призначення статинів мають бути чіткі покази! Тому все ж таки основним методом у боротьбі з високим холестерином є корекція харчування та модифікація способу життя.
Пам’ятайте, холестерин стає дуже небезпечним елементом у нашому організмі, якщо не контролювати його рівень!
При виникненні тривожних симптомів, для перевірки рівня холестерину, а також отримання консультації спеціаліста, звертайтеся за кваліфікованою допомогою до гастроентерологів медичного центру «MedHealth» у Білій Церкві, що за адресою: б-р Олександрійський, 169.
Телефонуйте за номерами
+38 (050) 053 07 08
+38 (098) 053 07 08
+38 (073) 053 07 08
Або залиште свої контактні дані і з Вами зв’яжеться наш адміністратор: